کتاب‌های انتشارات مبتکران برای بچه‌ها

  امتياز داده شده به اين مطلب:
  ( 0 نفر به اين مطلب امتياز داده است )

   اولین‌بار وقتی شنیدم که مبتکران برای کودکان و نوجوانان کتاب داستان منتشر کرده است، پیش خودم فکر کردم که احتمالا تشابه اسمی است و این مبتکران با "آن مبتکران" که کتابهای کمک‌درسی منتشر می‌کند و به نام کنکور و تست و رقابت‌های پیش‌دانشگاهی شناخته می‌شود، فرق دارد. اما وقتی دوستان خودشان چند ماه پیش تماس گرفتند و قرار و مدار گذاشتیم که تعدادی از کتاب‌های کودک و نوجوانشان را در جیره‌کتاب معرفی کنیم، متوجه شدم که نه، مثل اینکه این مبتکران همان مبتکران است!

  جالب اینکه در کند و کاوهای بعدی مشخص شد که اتفاقا این شاخه از کتاب‌های مبتکران از کیفیت خوبی برخوردار هستند. تعدادی از عنوان‌ها در دوره‌های مختلف لاک‌پشت پرنده جزو منتخبین بوده‌اند. ترجمه‌ی کتاب‌ها هم قابل‌قبول است و از همه مهم‌تر پدر و مادرهایی که بعضی از این عنوان‌ها را برای بچه‌هایشان خوانده‌اند "همه‌جوره" از انتخابشان راضی بوده‌اند (مثلا توجه‌تان را جلب می‌کنم به اینکه کتاب "بوسه‌هایی برای بابا" یکی دو ماه پیش در برنامه جمع‌خوانی گروه فانوس خوانده شد و نظر اغلب شرکت‌کنندگان در این برنامه را به خودش جلب کرد).

  از میان عنوان‌های معرفی شده، سه کتاب به همراه دیسک نوری عرضه می‌شوند. دیسک‌ها حاوی نسخه الکترونیک هر کتاب هستند که امکان شنیدن داستان به چهار زبان را برای مخاطب فراهم می‌کنند. نکته‌ای که فکر می‌کنم توجه والدینی که معمولا به دنبال کتاب‌های چندزبانه برای بچه‌هایشان هستند، به خود جلب خواهد کرد.

  (اگر خواستید کتاب‌هایی از این مجموعه را تهیه کنید، خوشحال می‌شویم کمک‌تان کنیم. با خرید کتاب از جیره‌کتاب به ما کمک می‌کنید تا بتوانیم مطالب بیشتر و بهتری تهیه کنیم و فعالیت‌هایمان را گسترش بدهیم!)

   

  هر وقت خوک‌ها پرواز کنند
  نویسنده: والری کولمن
  ترجمه: نسرین وکیلی
  ناشر: مبتکران
  سال نشر: 1395 (چاپ 2)
  قیمت: 19000 تومان
  تعداد صفحات: 24 صفحه
  شابک: 978-964-07-0342-7
  در چمنزارهای نزدیک به شهر، گاوی به نام "رالف" زندگی می‌کرد. یک روز او از پدرش خواست که برایش دوچرخه بخرد. اما پدر موافقت نکرد و گفت که گاوها نمی‌توانند دوچرخه‌سواری کنند. اما با اصرار رالف پدر گفت: هروقت خوک‌ها پرواز کنند من هم برای تو دوچرخه می‌خرم. رالف که در تصمیم خود مصمم بود برای به انجام رسیدن خواسته‌اش تلاش فراوانی کرد تا اینکه سرانجام موفق شد پدرش را راضی به خریدن دوچرخه کند …
  (مخاطب کتاب گروه سنی 4 تا 8 سال در نظر گرفته شده)

  اگر این کتاب را می‌خواهید ...

  کنسرت پنج موش بامزه
  نویسنده: چیساتو تاشیرو
  ترجمه: حسام سبحانی طهرانی، ماندانا نارنجیها
  ناشر: مبتکران
  سال نشر: 1393 (چاپ 1)
  قیمت: 29000 تومان
  تعداد صفحات: 22 صفحه
  شابک: 978-964-07-1440-9
  در شبی مهتابی پنج موش کوچولو صدای موسیقی زیبایی را می‌شنوند. آنها به دنبال پیدا کردن منبع این موسیقی به پارک می‌رسند و می‌بینند تابلویی آنجا نصب شده و خبر می‌دهد که کنسرت قورباغه‌ها در پارک برقرار است و فقط قورباغه‌ها اجازه دارند تا در کنسرت حاضر باشند. آنها پنهانی به دیدن کنسرت می‌روند اما قورباغه‌ها متوجه می‌شوند و آنها را از کنسرت بیرون می‌کنند.
  پنج موش کوچولو تصمیم می‌گیرند یک گروه موسیقی به راه بیاندازند و کنسرت خودشان را برگزار کنند …
  (مخاطب کتاب گروه سنی "ب" در نظر گرفته شده) توجه: کتاب به همراه یک دیسک نوری (DVD) عرضه می‌شود که در آن داستان کتاب به چهار زبان (انگلیسی، آلمانی، ترکی و فرانسه) بصورت تصویری خوانده می‌شود.

  اگر این کتاب را می‌خواهید ...

  گل‌های ختمی بر دیوار
  نویسنده: مارتین ودل
  ترجمه: نسرین وکیلی، پدرام مهین‌پور
  ناشر: مبتکران
  سال نشر: 1393 (چاپ 2)
  قیمت: 4500 تومان
  تعداد صفحات: 32 صفحه
  شابک: 978-964-395-678-3
  مری با مادرش در طبقه بالای یک ساختمان چندطبقه زندگی می‌کند. او روزی به مادرش می‌گوید که کاش یک باغ داشتند تا می‌توانست توی آن بازی کند. مادر که آرزوی مری را می‌شنود یک ماهی‌تابه قدیمی به مری می‌دهد و به او می‌گوید "چرا یک باغ برای خودت نمی‌سازی؟" مری توی ماهی‌تابه خاک می‌ریزد و دانه می‌کارد. بعد از چند وقت گیاهان در ماهی‌تابه رشد می‌کنند و سبز می‌شوند. بعد مری برای باغش یک پیاده‌رو و یک جویبار درست می‌کند و آدمک پسری گلی که توی باغ بازی کند.
  مری هر روز با باغش بازی می‌کند و چیز جدیدی به آن اضافه می‌کند. تا اینکه روزی اتفاق عجیبی می‌افتد …
  (مخاطب کتاب گروه سنی 4 تا 8 سال در نظر گرفته شده)

  چاپ کتاب تمام شده!

  یک داستان محشر
  نویسنده: فوئب گیلمن
  ترجمه: نسرین وکیلی، پدرام مهین‌پور
  ناشر: مبتکران
  سال نشر: 1395 (چاپ 3)
  قیمت: 28000 تومان
  تعداد صفحات: 24 صفحه
  شابک: 978-964-07-0364-9
  با به دنیا آمدن ژوزف، پدربزرگش برای او یک روانداز می‌دوزد تا وقتی در گهواره خوابیده روی او بیاندازند. ژوزف بزرگ می‌شود و روانداز کهنه می‌شود و مادر ژوزف از او می‌خواهد که آن را دور بیاندازد. اما ژوزف روانداز را نزد پدربزرگش می‌برد و پدربزرگ با استفاده از پارچه آن برای ژوزف یک کت می‌دوزد. ژوزف سالها کت را به تن می‌کند اما دوباره او بزرگتر شده و کت هم مندرس می‌شود. مادرش باز از او می‌خواهد که کت را دور بیاندازد اما ژوزف کت را نزد پدربزرگ می‌برد تا او دوباره با استفاده از پارچه کت، یک چیز محشر دیگر برایش بدوزد …
  (مخاطب کتاب گروه سنی 8 تا 12 سال در نظر گرفته شده)

  اگر این کتاب را می‌خواهید ...

  بوسه‌هایی برای بابا
  نویسنده: فرانسیس واتس
  ترجمه: مینا پورشعبانی
  ناشر: مبتکران
  سال نشر: 1395 (چاپ 3)
  قیمت: 15000 تومان
  تعداد صفحات: 24 صفحه
  شابک: 978-964-07-0692-3
  وقت خواب بچه خرس شده است، اما او نمی‌خواهد پدر و مادرش را بوس کند و برود بخوابد. بچه خرس بالاخره مامانش را بوس می‌کند اما رضایت نمی‌دهد تا بابا خرسی را هم ببوسد. بنابراین بابا خرسی بچه خرسی را بغل می‌کند و می‌برد تا کارهای قبل از خوابش را انجام دهد. بابا خرسی بچه خرس را حمام می‌کند، او را خشک می‌کند، منتظر می‌ماند تا دندانهایش را مسواک بزند و او را در رختخوابش قرار می‌دهد و در هر مرحله از بچه خرس می‌خواهد تا اجازه بدهد او را ببوسد، اما بچه خرس در هیچ مرحله‌ای رضایت نمی‌دهد تا اینکه بالاخره …
  (در شناسنامه کتاب گروه سنی مخاطب آن گروه سنی 3 تا 6 سال ذکر شده است)

  اگر این کتاب را می‌خواهید ...

  نجات یک بادبادک
  نویسنده: الیور جفرز
  ترجمه: نازنین موفق، حسام سبحانی طهرانی
  ناشر: مبتکران
  سال نشر: 1394 (چاپ 1)
  قیمت: 19500 تومان
  تعداد صفحات: 36 صفحه
  شابک: 978-964-07-2299-2
  بادبادک فلوید در لابلای شاخ و برگ درختی گیر می‌کند. فلوید سعی می‌کند با پرت کردن لنگه کفش‌هایش به سمت شاخه‌های درخت، بادبادک را آزاد کند، اما کفش‌های فلوید هم در میان شاخه‌های درخت جا خوش می‌کنند و ... این تازه اول ماجراست!

  اگر این کتاب را می‌خواهید ...

  این گوزن مال من است
  نویسنده: الیور جفرز
  ترجمه: نازنین موفق
  ناشر: مبتکران
  سال نشر: 1397 (چاپ 3)
  قیمت: 12000 تومان
  تعداد صفحات: 32 صفحه
  شابک: 978-964-07-2298-5
  ویلفرد تازگی‌ها صاحب یک گوزن شده و اسمش را مارسل گذاشته. مشکل کار اینجاست که خود گوزن متوجه نیست که ویلفرد صاحب اوست!!! او بعضی از قانون‌هایی را که ویلفرد برای گوزنش وضع کرده رعایت می‌کند و بعضی‌ها را هم رعایت نمی‌کند. یکی از قوانینی که گوزن آن را رعایت نمی‌کند این است که به دنبال ویلفرد راه برود. او به هر طرف که دلش بخواهد حرکت می‌کند و همین باعث می‌شود که ویلفرد به همراه گوزن سفر دور و درازی را به داخل جنگل آغاز کند …
  (گروه سنی مخاطب این کتاب "الف" تعیین شده است)

  اگر این کتاب را می‌خواهید ...

  بابابزرگ سبز من
  نویسنده: لین اسمیت
  ترجمه: مینا پورشعبانی
  ناشر: مبتکران
  سال نشر: 1394 (چاپ 1)
  قیمت: 8500 تومان
  تعداد صفحات: 36 صفحه
  شابک: 978-964-07-2281-7
  داستان را پسربچه‌ای تعریف می‌کند که توی باغ دنبال پدربزرگش می‌گردد. پدربزرگ، که حالا دیگر پیر شده، عاشق باغبانی است و به همین خاطر هم تو باغ مشغول درخت‌آرایی است. او هریک از درخت‌های توی باغ را به شکلی یکی از خاطرات زندگی طولانی‌اش شکل داده و پسر با دنبال کردن این مجسمه‌های سبز، زندگی او را برای ما مرور می‌کند.

  چاپ کتاب تمام شده!

  یک چیز دیگر
  نویسنده: کاترین کیو
  ترجمه: نسرین وکیلی
  ناشر: مبتکران
  سال نشر: 1393 (چاپ 2)
  قیمت: 28000 تومان
  تعداد صفحات: 26 صفحه
  شابک: 978-964-395-430-7
  "یک چیز دیگر" روی تپه‌ای به تنهایی و بدون هیچ دوستی زندگی می‌کند. او با بقیه فرق دارد. البته خیلی سعی می‌کند مثل بقیه باشد. مثل بقیه حرف بزند، مثل بقیه نقاشی بکشد، مثل بقیه بازی کند. اما هر کاری می‌کند بقیه می‌گویند با آنها فرق دارد و بین خودشان راهش نمی‌دهند.
  یک شب "یک چیزی" در خانه "یک چیز دیگر" را می‌زند. معلوم می‌شود که "یک چیزی" هم با بقیه فرق دارد و به همین خاطر فکر کرده که شبیه "یک چیز دیگر" است و می‌تواند با او دوست بشود. اما ماجرا به این سادگی‌ها نیست …

  اگر این کتاب را می‌خواهید ...

  یولانته در جست و جوی کریسولا
  نویسنده: سباستین لس
  ترجمه: ماندانا نارنجیها، حسام سبحانی طهرانی
  ناشر: مبتکران
  سال نشر: 1393 (چاپ 1)
  قیمت: 7500 تومان
  تعداد صفحات: 60 صفحه
  شابک: 978-964-07-2013-4
  یولانته و کریسولا دوستان بسیار صمیمی هستند.
  تا این که در یک روز پاییزی کریسولا ناپدید می‌شود، روزی که زمان رفتن او از این دنیا فرا رسیده است.
  اما یولانته نمی‌داند معنای رفتن از این دنیا چیست.
  این داستان، داستان غازی است که در جستجویی پرماجرای دوست ازدست‌رفته‌اش را سرانجام در اعماق قلبش می‌یابد.
  (گروه سنی مخاطب این کتاب در شناسنامه آن "ب" درج شده)

  چاپ کتاب تمام شده!

  شلی، گوسفند پشمالو
  نویسنده: کنیستر
  ترجمه: ماندانا نارنجیها، حسام سبحانی طهرانی
  ناشر: مبتکران
  سال نشر: 1393 (چاپ 1)
  قیمت: 23000 تومان
  تعداد صفحات: 32 صفحه
  شابک: 978-964-07-1455-3
  فصل پشم‌چینی است! ولی متاسفانه هنوز نوبت گوسفند جوان، شلی نرسیده است. او تا زمانی که پشم‌هایش به اندازه‌ی کافی بلند شود، به گشت و گذار می‌رود. در طول سفر با حیواناتی برخورد می‌کند که مدام از پشم او تعریف می‌کنند.
  موشی که از سرما می‌لرزد، گوزن، مار، همه و همه می‌خواهند قدری از پشم قشنگ و گرم و نرم شلی را داشته باشند. اما هرچه پشم شلی پرپشت‌تر و بلندتر می‌شود، او هم مغرورتر و خودپسندتر می‌شود. بخشیدن پشم‌های قشنگم به دیگران؟! هرگز!
  و به این ترتیب، پشم‌هایش بلند و بلندتر می‌شود …
  خوشبختانه در پایان، پیش از آن‌که پشم‌های قشنگش برای همیشه جلوی چشم‌ها و قلبش را بگیرند، حرف‌های جغد دانا نظر او را تغییر می‌دهد.
  (گروه سنی مخاطب این کتاب در شناسنامه آن "ب" درج شده) توجه: کتاب به همراه یک دیسک نوری (DVD) عرضه می‌شود که در آن داستان کتاب به چهار زبان (انگلیسی، آلمانی، ترکی و فرانسه) بصورت تصویری خوانده می‌شود.

  اگر این کتاب را می‌خواهید ...

  بازی‌های روز چهارشنبه
  نویسنده: آن برتیه
  ترجمه: رکسانا سپهر
  ناشر: مبتکران
  سال نشر: 1393 (چاپ 1)
  قیمت: 22000 تومان
  تعداد صفحات: 46 صفحه
  شابک: 978-964-07-2016-5
  چهارشنبه‌ها دایره کوچولو و مربع بزرگ با هم بازی می‌کنند. در این بازی هر کدام کلمه‌ای را می‌گویند و بعد خودشان را به شکل آن "چیز" در می‌آورند. مثلا می‌گویند "پروانه"، یا "گل" یا "قارچ" و هرکدام خودش را به شکل این کلمه درمی‌آورد. اما مربع بزرگ زرنگ‌بازی درمی‌آورد و خودش را به شکل‌هایی درمی‌آورد که دایره کوچک نتواند با او رقابت کند. دایره کوچک هم از این موضوع دلخور می‌شود و قهر می‌کند.
  دایره و مربع اما دوباره با هم آشتی می‌کنند. این‌بار آنها با هم قرار می‌گذارند که با کمک همدیگر شکل‌ها را بسازند …
  (گروه سنی مخاطب این کتاب در شناسنامه آن "الف" و "ب" درج شده)

  اگر این کتاب را می‌خواهید ...

  من هم بغل می‌خواهم
  نویسنده: جان آ. رووه
  ترجمه: ماندانا نارنجیها، حسام سبحانی طهرانی
  ناشر: مبتکران
  سال نشر: 1393 (چاپ 1)
  قیمت: 6000 تومان
  تعداد صفحات: 32 صفحه
  شابک: 978-964-07-1418-8
  الویس کوچولو تنها یک آرزو دارد؛ این‌که کسی او را در آغوش بگیرد. او هر جا که می‌رود، دیگران را می‌بیند که همدیگر را بغل می‌کنند؛ در شهر، در پارک، در ایستگاه راه‌آهن و در زمین‌بازی فوتبال. اما الویس بی‌چاره آن‌قدر تیغ‌تیغی است که با آن همه خار هیچ‌کس نمی‌خواهد او را در آغوش بگیرد. او با ناامیدی به هرکسی التماس می‌کند: "خواهش می‌کنم! هیچ‌کس نمی‌خواهد من را بغل کند؟"
  در حالی که الویس امیدش را از دست داده است، ناگهان صدای ناامیدانه‌ی دیگری به گوشش می‌رسد و …
  (گروه سنی مخاطب این کتاب در شناسنامه آن "ب" درج شده)
  توجه: کتاب به همراه یک دیسک نوری (DVD) عرضه می‌شود که در آن داستان کتاب به چهار زبان (انگلیسی، آلمانی، ترکی و فرانسه) بصورت تصویری خوانده می‌شود.

  چاپ کتاب تمام شده!

  سفر به خیر قطره کوچولو
  نویسنده: آن کروزا
  ترجمه: رکسانا سپهر
  ناشر: مبتکران
  سال نشر: 1393 (چاپ 1)
  قیمت: 6500 تومان
  تعداد صفحات: 36 صفحه
  شابک: 978-964-07-2015-8
  کتاب داستان قطره‌ی آبی را تعریف می‌کند که از توی ظرف آب گربه‌ای بخار می‌شود و به هوا می‌رود، به ابری می‌پیوندد و از روی کوه‌ها می‌گذرد، برف می‌شود و بر زمین می‌ریزد و …
  (گروه سنی مخاطب این کتاب در شناسنامه آن "الف" و "ب" درج شده)

  چاپ کتاب تمام شده!

  مهمانی هیولاهای دندان
  نویسنده: سایاکو اوشیدا
  ترجمه: ماندا نارنجیها، حسام سبحانی طهرانی
  ناشر: مبتکران
  سال نشر: 1393 (چاپ 1)
  قیمت: 21000 تومان
  تعداد صفحات: 30 صفحه
  شابک: 978-964-07-1441-6
  کودی عاشق شیرینی است و همه‌اش مشغول خوردن تنقلات است. اما این مساله او را به دردسر می‌اندازد و بخاطر دندان‌درد مجبور می‌شود به سراغ دکتر رایکوی دندان‌پزشک برود. دکتر رایکو به کودی نشان می‌دهد که شیرینی‌هایی که او می‌خورد، طرفداران دیگری هم در دهانش دارند که آنجا منتظر نشسته‌اند تا کودی هرچه بیشتر شیرینی بخورد. آنها هیولاهای دندان هستند که باعث دندان‌درد کودی هم شده‌اند …
  کتاب یک دیسک DVD هم به همراه دارد که در آن داستان با تصاویر متحرک به چهار زبان آلمانی، انگلیسی، فرانسه و ترکی برای مخاطب تعریف می‌شود.
  (گروه سنی مخاطب این کتاب در شناسنامه آن "ب" درج شده)

  اگر این کتاب را می‌خواهید ...

  مشاهده و انتخاب کتاب‌های فهرست در بخش مشترکین

  در این فهرست کتاب‌های زیر معرفی شده‌اند: من هم بغل می‌خواهم (جان آ. رووه)، سفر به خیر قطره کوچولو (آن کروزا)، بازی‌های روز چهارشنبه (آن برتیه)، مهمانی هیولاهای دندان (سایاکو اوشیدا)، شلی، گوسفند پشمالو (کنیستر)، یولانته در جست و جوی کریسولا (سباستین لس)، بوسه‌هایی برای بابا (فرانسیس واتس)، یک چیز دیگر (کاترین کیو)، یک داستان محشر (فوئب گیلمن)، نجات یک بادبادک (الیور جفرز)، بابابزرگ سبز من (لین اسمیت)، این گوزن مال من است (الیور جفرز)، گل‌های ختمی بر دیوار (مارتین ودل)، کنسرت پنج موش بامزه (چیساتو تاشیرو)، هر وقت خوک‌ها پرواز کنند (والری کولمن)

  نظر بدهيد

  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  حقوق كلیه مطالب منتشر شده در این پایگاه اطلاع‌رسانی متعلق به جیره‌كتاب است